Afganistan’da Barışı Birlikte İnşa Edelim

Afganistan’da Barışı Birlikte İnşa Edelim

40 yıllık savaş ve işgalin ardından yaralarını sarmaya çalışan Afganistan halkına insani yardım ulaştırıyoruz.

İşgalin sona ermesinin ardından Afganistan halkı ekonomik sorunlarla boğuşuyor. Uzun süren istikrarsız ortam nedeniyle büyük imtihanlar yaşanan Afganistan’da savaşın ağır mirası halkın belini büküyor. Afganistan için yaptığımız acil yardım çağrısının ardından ilk etap gıda yardımları bölgeye ulaştı.

38 milyon insanın yaşadığı Afganistan’da 9,4 milyon insanın acil yardım ihtiyacı bulunurken, milyonlarca yerinden edilmiş aile kalıcı barınaktan yoksun. Nüfusun üçte biri acil sağlık hizmetlerinden faydalanamazken, 3,7 milyon çocuğun sürekli eğitim imkanı yok.

“Barışı birlikte inşa edelim”

Genel Başkanımız Fatih Taşkıran yaptığı açıklamada, “Afganistan’da uzun süren bir işgalin ardından, Müslüman kardeş milletler olarak yaraları sarmamız gerekiyor. Afganistan, nüfusuna oranla dünyanın en çok sakat barındıran ülkelerinden biri. Yerinden edilen ve temel ihtiyaçlarını karşılayamayan milyonlarca insan var. Gıda yardımından, sağlık ve eğitim çalışmalarına kadar her alanda saha çalışmalarımızı sürdürüyor ve herkesi seferber olmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Afganistan halkına destek olmak için

Başlatmış olduğumuz Afganistan acil yardım kampanyasına destek olmak için online bağışta bulunabilir, banka hesap numaralarımıza havale/EFT yapabilir, detaylı bilgi için 0212 491 02 28 numaralı dernek telefonumuzu arayabilirsiniz.