Yetim Sponsorluğu

İlim öğrenen yetim öğrencilere destek olabilir, onlara kol-kanat gererek yalnız olmadıklarını hissettirebilirsiniz

Doğal afetler, salgın hastalıklar, ekonomik sorunlar ve savaş nedeniyle yetim ve kimsesiz çocukların sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

- Birleşmiş Milletler (BM)’in 2015 yılı rakamlarına göre dünyada 140 milyondan fazla yetim çocuk bulunmaktadır.

- Dünya çocuklarının yüzde 6,5’i yetimdir.

- Hem annesini hem de babasını kaybetmiş çocuk sayısının 15 milyon olduğu tahmin edilmektedir.

- Yetim nüfusunun en fazla olduğu ülkelerin başında Nijerya, Etiyopya ve Bangladeş gelmektedir.

- Yetim çocukların %60'ı ise hayatı boyunca hiç eğitim alamıyor.

Dünyada şefkate ve ilgiye muhtaç yetimlerin çoğu İslam coğrafyasında bulunmaktadır. Korumasız olan yavrularımız, insan kaçakçılığı, organ mafyası, madde bağımlılığı, misyonerlik ve suç örgütleri gibi tehditlerle karşı karşıya kalabilmektedir.

İyilikte Yarışanlar olarak Bangladeş’e sığınan Arakanlı mülteci yetim çocuklara sahip çıkıyor ve onları tüm tehditlerden korumaya çalışıyoruz.

Ne yapabilirim?

Bir yetimin aylık sponsorluk gideri 125 TL’dir.

Doğrudan bir yetimin senelik yada daha uzun süreli olarak sponsorluğunu üstlenebilir, bakımını üstlendiğimiz medrese ve yetimhanelere zekat, fitre, iftar, gıda kolisi ve bayramlık gibi bağışlarda bulunabilirsiniz.

Sponsor ailelere yetimin adı, bölgesi, yaşı, fotoğrafı ve aile bilgisi bildirilir. Yetimlerle mektuplaşmak isteyen sponsorlar yılda bir kez -İyilikte Yarışanlar gönüllülerince tercüme edilerek- yetimlerle mektuplaşabilir. Ancak yetimlerden mektup geleceğine dair sponsora bir garanti verilmez.

Siz de Arakan Mülteci Kampları’ndaki bir kardeşimizin elinden tutup ona temel ihtiyaçları konusunda sponsor olmak isterseniz bize 0216 343 75 75 numaralı telefondan ulaşabilir veya Sponsorluk Başvuru Formunu doldurabilirsiniz.

Yetim Sponsorluğu

İlim öğrenen yetim öğrencilere destek olabilir, onlara kol-kanat gererek yalnız olmadıklarını hissettirebilirsiniz.

BAĞIŞ SEPETİNİZ

Bağış sepetiniz boş

bağış güvenlik