Medrese çalışmaları

Medrese çalışmaları

Açlık, sefalet ve savaş ile beraber cehaleti de bir felaket olarak görüyor ve cehaletin son bulması için okul-medrese projelerini hayata geçiriyoruz.


Niçin Medrese yapımına katkıda bulunmalıyım?

1- Cehaletle Savaş


Cehalet Sizlerinde bildiği üzere tüm coğrafyalrın en büyük düşmanı. Arakanlı Mülteciler için yapacağımız okullarda cehalete karşı vereceğimiz savaşta sizlerin de katkısını beklemekteyiz.

2- Bilginin Önemi

Doğru olanı bilmek ve bu bilgi ışığında davranmak şu anda insanlığın en büyük ihtiyacı. Tüm göz yaşı, nefret ve olumsuzlukların kaynağında doğru bilgi ile bilgilenmemek olduğunu düşünüyoruz

3- Bir İnsan Değişir Dünya Değişir

İnsanlığa en büyük yatırımın insan eğitmek olduğuna; bir insanın değişmesi ve donanımlı hale gelmesinin dünyayı değiştireceğine inanıyoruz. Bu nedenle İyilikte Yarışanlar Derneği olarak eğitime çok önem veriyoruz.

İyilikte Yarışanlar Derneği olarak doğru eğitimin dünyayı değiştirip daha güzel bir yer haline getirmede faktörünün çok büyük olduğuna inanıyoruz. Bundan ötürü açlık, sefalet ve savaş ile beraber cehaleti de bir felaket olarak görüyor ve cehaletin son bulması için okul-medrese projelerini hayata geçiriyoruz.


İyilikte Yarışanlar Derneğinin Konyalı esnafların katkılarıyla yaptığı Selçuklu Medresesini hayata geçirdik. Medresede İslami ilimlerin yanı sıra pozitif bilimler de ders yapılmakta. 'Bir insan değişir dünya değişir' düşüncesiyle hareket eden derneğimizin medresesinde çok sayıda öğrenci eğitim görmekte.

Sizler de bize bağışta bulunurak yeni yapacağımız medreselerin yapımına katkıda bulunabilirsiniz.

Online Bağış için tıklayınız.

Hesap numaralarına ulaşmak için tıklayınız.

*EFT ve Havale yoluyla yapacağınız bağışlarda açıklama kısmına ülke ismi ile birlikte "Medrese" ve iletişim numarası; hesap ismi kısmına ise "İyilikte Yarışanlar Derneği" yazmayı unutmayınız.