Afganistan’da su kuyusu çalışmaları başladı

Afganistan’da su kuyusu çalışmaları başladı

İyilikte Yarışanlar ekibi, Afganistan’ın kırsal bölgelerinde su kuyusu çalışması başlatarak incelemelerde bulundu.

Afganistan’da bir türlü amaçlarına ulaşamayan sömürgeci devletler, yaşadıkları başarısızlıkların bedelini her zaman halka ödetme yolunu seçtiler. Ülke üzerinde süren ambargo nedeniyle temel gıda maliyetlerinin fiyatları artarken, yaklaşan kış endişeleri artırıyor.

İşgalin son bulması ülkedeki Batı fonlu insani yardım faaliyetlerini de büyük oranda sonlandırdı ve yardımlarla hayatını idame ettirmek zorunda olan ihtiyaç sahipleri için hayat şartları zorlaştı.

Bölgedeki en büyük ihtiyaçlardan biri de temiz su. Afganistan’daki duruma şahitlik etmek ve su kuyusu çalışmaları başlatmak için bölgeye giden ekibimiz yerinde incelemelerde bulundu.

Genel Başkanımız Fatih Taşkıran ziyaretinde, “Savaş için milyarlarca dolar para harcanan bir ülkede elektrik, su, yol gibi temel ihtiyaçların karşılanmadığını halkın bu imkanlardan mahrum olduğunu görmek gerçekten acı verici. Afganistan için artık barışı tekrar inşa etme zamanı.” ifadelerini kullandı.

Afganistan’da üç insandan biri temiz suya maalesef erişemiyor.

5 yaş altı çocukların ölümlerinde kirli su kaynakları ikinci büyük sebep olarak karşımıza çıkıyor.

Su kuyusu çalışmalarına destek olmak için

Başlatmış olduğumuz Afganistan su kuyusu kampanyasına destek olmak için online bağışta bulunabilir, banka hesap numaralarımıza havale/EFT yapabilir, detaylı bilgi için 0212 491 02 28 numaralı dernek telefonumuzu arayabilirsiniz.