Bangladeş’te 500 aileye gıda yardımı

Bangladeş’te 500 aileye gıda yardımı

Mültecilerin yoğun göç ettiği Bangladeş’in doğu bölgesinde acil yardım paketleri dağıtıldı.

Bangladeş’in Arakan sınır bölgesinde İyilikte Yarışanlar Derneği ve partner kuruluşları tarafından gıda dağıtım organizasyonu gerçekleştirildi.

500 ailenin faydalandığı proje kapsamında ailelerin aylık gıda ihtiyaçlarını karşılayacak gıda paketleri dağıtıldı.

Genel Başkanımız Fatih Taşkıran nezaret ettiği organizasyon sonrası yaptığı açıklamada “Bangladeş’in doğu sınır bölgesi çevre bölgelerde gördükleri zulümler nedeniyle kaçmak zorunda kalan halkların bir sığınak bölgesi olmuş durumda. Son yüz yılda yüz binlerce Müslüman buraya kaçmak ve burada yeni bir hayat kurmak zorunda kaldı. Mülteci kamplarının dışında, kırsalda yaşayan halkın da buraya on yıllar öncesinden göç etmiş muhacirler olduğunu görüyoruz.” dedi.

Acil yardıma ihtiyaç duyuluyor

Dünyanın en fakir ülkelerinden biri olan Bangladeş, aynı zamanda yoğun mülteci göçü alıyor. Ülkenin doğu bölgelerinde ensar ve muhacir halk kısıtlı imkanlar dahilinde yaşam mücadelesi veriyor.

Gıda paketi çalışmalarına destek olmak için

Başlatmış olduğumuz Bangladeş-Arakan gıda kampanyasına destek olmak için online bağışta bulunabilir, banka hesap numaralarımıza havale/EFT yapabilir, detaylı bilgi için 0212 491 02 28 numaralı dernek telefonumuzu arayabilirsiniz.