Hayaller Yetim Kalmasın

Hayaller Yetim Kalmasın

Doğal afetler, salgın hastalıklar, ekonomik sorunlar ve savaş nedeniyle yetim ve kimsesiz çocukların sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

- Birleşmiş Milletler (BM)’in 2015 yılı rakamlarına göre dünyada 140 milyondan fazla yetim çocuk bulunmaktadır.

- Dünya çocuklarının yüzde 6,5’i yetimdir.

- Hem annesini hem de babasını kaybetmiş çocuk sayısının 15 milyon olduğu tahmin edilmektedir.

- Yetim nüfusunun en fazla olduğu ülkelerin başında Nijerya, Etiyopya ve Bangladeş gelmektedir.

- Yetim çocukların %60'ı ise hayatı boyunca hiç eğitim alamıyor.

Dünyada şefkate ve ilgiye muhtaç yetimlerin çoğu İslam coğrafyasında bulunmaktadır. Korumasız olan yavrularımız, insan kaçakçılığı, organ mafyası, madde bağımlılığı, misyonerlik ve suç örgütleri gibi tehditlerle karşı karşıya kalabilmektedir.

İyilikte Yarışanlar olarak Bangladeş’in Arakan bölgesinde bulunan çocuklara sahip çıkıyor ve onları tüm tehditlerden korumaya çalışıyoruz.

Bakımlarını üstlendiğimiz yetimlerin barınma, gıda, giysi, eğitim ve sağlık ihtiyacları tarafımızca karşılanmaktadır.

Ne yapabilirim?

Bir yetimin aylık sponsorluk gideri 200 TL’dir.

Doğrudan bir yetimin senelik yada daha uzun süreli olarak sponsorluğunu üstlenebilir, bakımını üstlendiğimiz medrese ve yetimhanelere zekat, fitre, iftar, gıda kolisi ve bayramlık gibi bağışlarda bulunabilirsiniz.

Sponsor ailelere yetimin adı, bölgesi, yaşı, fotoğrafı ve aile bilgisi bildirilir. Yetimlerle mektuplaşmak isteyen sponsorlar yılda bir kez -İyilikte Yarışanlar gönüllülerince tercüme edilerek- yetimlerle mektuplaşabilir. Ancak yetimlerden mektup geleceğine dair sponsora bir garanti verilmez.

Siz de yetim bir kardeşimizin elinden tutup ona temel ihtiyaçları konusunda sponsor olmak isterseniz bize 0216 343 75 75 numaralı telefondan ulaşabilir veya Sponsorluk Başvuru Formunu doldurabilirsiniz.