İdlib’de kimsesiz ailelere barınma yeri desteği

İdlib’de kimsesiz ailelere barınma yeri desteği

İyilikte Yarışanlar Derneği, Suriyeli mülteciler için başlatmış olduğu briket ev projesine devam ediyor.

Yoğun bombardıman nedeniyle Suriye’nin İdlib ilinee sığınan mülteciler için başlatılan briket ev projesi devam ediyor. Harim bölgesinde başlatılan inşa çalışmalarında sona yaklaşıldı.

Yaşanan insani kriz sonrasında “Yaşamak en acil ihtiyaç” sloganı ile başlatılan yardım çalışması sonucunda bölgeye kış yardımları ulaştırılıyor. Bölgedeki mültecilerin en büyük problemi olan barınma ihtiyacı için ise briket evler inşa ediliyor.

Briket ev projesinin tamamlanmasının ardından yetim aileler başta olmak üzere Suriyeli ihtiyaç sahipleri bu evlere yerleştirilecek. Yaşam köyü olarak tasarlanan proje kapsamında ilerleyen günlerde bölgede eğitim ve ibadet merkezi inşaatlarına da başlanacak.

Proje hakkında konuşan İyilikte Yarışanlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Taşkıran, “Yaşamak en acil ihtiyaç. Buradaki insanların azami insani koşullarda hayatlarını sürdürebilmeleri için barınma alanları çok önemli. Çadır kentler yazın sıcak, kış dönemlerinde ise çok soğuk oluyor. Buradaki ailelere başlarını sokabilecekleri barınma alanları sağlamak hepimizin sorumluluğu” ifadelerini kullandı.

Briket ev çalışmalarına destek olmak için:

Başlatmış olduğumuz Suriye briket ev kampanyasına destek olmak için online bağışta bulunabilir, banka hesap numaralarımıza havale/EFT yapabilir, detaylı bilgi için 0212 491 02 28 numaralı dernek telefonumuzu arayabilirsiniz.