İyiliğe Ortak Ol - Kurban 2020

İyiliğe Ortak Ol - Kurban 2020

İyiliğe Ortak Ol - Kurban 2020

Kurbanlarınızı Bangladeş-Arakan, Yemen, Suriye ve Afrika'daki mazlum ve mağdur kardeşlerimize ulaştırmaya tâlibiz.

Mazlum coğrafyalar, Kurban Bayramı’nda kardeşlerinden gelecek yardımları bekliyor.

İyilikte Yarışanlar Derneği olarak, bu yıl düzenleyeceğimiz kurban organizasyonunu “İyiliğe Ortak Ol” sloganıyla gerçekleştirerek, Bangladeş-Arakan, Yemen, Suriye, Afganistan ve Afrika’daki ihtiyaç sahiplerine ulaşacağız.

Kurban Bedelleri: Arakan-Bangladeş 840 ₺ Yemen 860 ₺ Suriye 1200 ₺ Afrika 600 ₺ Afganistan 650 ₺

Alo Bağış: 0533 400 69 86

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Online Bağış için tıklayınız.

Bağışınızı gönderebileceğiniz hesap numaraları:

Hesap Adı: İyilikte Yarışanlar Derneği

Kuveyt Türk  Hesap No: 94908698 Ek No: 1

IBAN TL:  TR90 0020 5000 0949 0869 8000 01
*EFT ve Havale yoluyla yapacağınız bağışlarda açıklama kısmına iletişim numaranızı, kesim bölgesini ve hisse sahibinin adını yazınız. 

Kurban bayramı, "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır" hadis-i şerifinde belirtilen ilke gereğince en hayırlı insanlardan olma yolunda bir fırsattır.

Dünya üzerinde bir dilim ekmeğe, bir parça kurban etine muhtaç milyonlarca insan bulunmaktadır. Kurban organizasyonu ile hem bir ibadet yerine getirilmekte hem de açlık sınırında yaşam mücadelesi veren insanların et ihtiyacı karşılanarak, beslenme yetersizliğinden kaynaklanan hastalıkların önüne geçilebilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Vekâlet yoluyla kurban kesilir mi?

Kurban kesimini kişi kendisi yapabileceği gibi vekâlet yoluyla bir başkasına ya da bir kuruma da kestirebilir. Vekâlet sözlü ya da yazılı olarak verilebileceği gibi iletişim araçları yoluyla da verilebilir. Her şeyde olduğu gibi vekâlette de aslolan kişinin niyetidir. Kurbanını kestirmek üzere başvurusunu veya bağışını gerçekleştiren kişi niyetini ortaya koymuş demektir. Ayrıca sözlü olarak ifade edilmesi şart değildir.

Kurban organizasyonlarını nasıl gerçekleştiriyoruz?

Kurban organizasyonlarımız İslami usul ve kurallar çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. Kurbanlar uygun şekilde kesilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılır. Kesimler bayram namazı sonrasında başlar, bayramın 3. günü içerisinde tamamlanır.

Vacip kurban dışında diğer kurbanlarımızı da bağışlayabilir miyiz?

Evet; vacip kurban dışında adak, akika ve şükür kurbanlarınızı da bağışlayabilirsiniz.

Kurban fiyatları nasıl belirleniyor?

Kurban fiyatları dünyanın her yerinde farklılık göstermektedir. Farklı bölgelerde partner kuruluşlar ve saha görevlilerimiz tarafından yapılan pazar araştırması ile fiyatlar belirlenmektedir.

Kurban bağışı ne zamana kadar yapılabiliyor? 

Bayramın ikinci gününün sonuna kadar kurban bağışı alınabilmektedir. Tatil günleri içerisinde EFT gerçekleşmeyebileceği için bu günlerde dernek telefon numaralarından iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Neden kurban kesiyoruz?

Düzenli yardım faaliyeti yürüttüğümüz bölgelerde kurban bağışları ile hem eğitim faaliyetlerini desteklemeye hem de yetersiz beslenme probleminin etkilerini azaltmaya çalışıyoruz. Mülteci kampları başta olmak üzere, düşük gelirli ülke ve bölgelerde yıllık et tüketimi çok düşük düzeylerdedir. İnsanları et ile buluşturmak aynı zamanda koruyucu sağlık çalışması olarak kabul edilmektedir.

Kurbanımın kesildiğinden nasıl emin olacağım?

Kesimler tamamlandıktan sonra kurban kesildi SMS bilgisi, daha sonrasında ise birkaç gün içinde kurban kesim görüntüleri bağışçıya ulaştırılmaktadır.

Kurban organizasyonumuz sırasında çekilen genel fotoğraf ve videolar ile birlikte bilgilendirme raporu da paylaşılacaktır.

 

 

Paylaş: