Kardeş Aile Projesi

Kardeş Aile Projesi

Resûlullah (sav) şöyle buyurdu: "Dul bir kadının ve fakirin işleri için koşturan kimse, Allah yolunda cihat eden yahut geceyi namazla gündüzü oruçla geçiren kimse gibidir."

Türkiye'nin birçok yerinde salgın koşulları nedeniyle işsiz kalan ve yoksulluk içinde yaşam mücadelesi veren kardeşlerimiz var. Gelin "Kardeş Aile" projesi ile sosyal dayanışma köprüleri kuralım ve kardeşlerimizi yalnız bırakmayalım. 

Kardeş aile projesi ile yurt içindeki kimsesiz, yoksul, engelli, savaş mağduru, yetim ve muhacir ailelere destek olunması planlanmıştır.

Proje Nasıl Gerçekleşiyor?

İyilikte Yarışanlar ekibi olarak yaptığımız değerlendirme sonucunda kardeş aile olması uygun görülen aileleri belirliyoruz. Proje kapsamında sizleri yurt içinde bir aileyle eşleştiriyor ve eşleştiğiniz aileye her ay sizin desteğinizi göndermeye başlıyoruz. 

Nerelerde Uygulanıyor?

Projemiz Ankara ve İstanbul'da ikamet etmekte olan aileleri kapsamaktadır. 

‘Kardeş Aileye Sponsor Olmak İstiyorum’

Ailelere 6 aylık yada daha fazla sürelerle sponsor olabilirsiniz. Projeyle ilgili ilgili hesap numaralarına ‘Kardeş Aile Projesi’ diye belirterek EFT/havale yada online bağış yoluyla ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

Derneğimizin 0 533 400 69 86 numaralı telefon numarasından merak ettiklerinizi sorup detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kardeş Aile formunu doldurup adresimize ulaştırmanız gerekmektedir. 

Havale/EFT yöntemi ile yapacağınız bağışlarınızda açıklama kısmına “Telefon Numarası ve Kardeş Aile” yazarak hangi projemize destek olduğunuzu belirtmelisiniz.