Kardeşçe Paylaş – Ramazan 2022

Kardeşçe Paylaş – Ramazan 2022

Ramazan kardeşliği hatırlamak, mahzun gönüllerle beraber olmaktır. Bu ay kardeşçe paylaşarak dünyayı değiştirelim.

Rahmet, bereket ve mağfiret ayı Ramazan, tüm bereketiyle evlerimize ve gönüllerimize konuk olmaya geliyor. ‘Kardeşçe Paylaş’ sloganı ile Ramazan’ın rahmet ve bereketini tüm mağdur ve mahzun kardeşlerimizle yaşamak için yola çıkıyoruz.

Ramazan çalışmalarını bu yıl başta ülkemiz olmak üzere dünyanın dört bir yanında gerçekleştirecek ve ihtiyaç sahiplerine yardım elimizi uzatacağız.

İslam dünyasının ve tüm insanlık aleminin sabır ve heyecanla beklediği Ramazan ayında, hayırseverlerin fitre, zekat ve diğer bağışlarını başta yetimler olmak üzere doğru adreslere ulaştırmak için gayret göstermeye devam edeceğiz.

Şimdi mahzun gönüllere ulaşma,

Allah’ın rızasını gözetip,

kardeşçe paylaşma vakti!

Ramazan’da iyilik yarışına nasıl katılabilirim?

Gıda Kolisi - 300 ₺

Gıda kolisi, ulaşılan ailenin belirli bir dönem temel gıda ihtiyaçlarını karşılayabileceği birçok ürün çeşidini içeriyor. Acil yardım ve kriz bölgelerinde yapılan dağıtımlarla açlık problemi ile karşı karşıya olan ailelerin mağduriyetleri bir nebze olsun giderilmeye çalışılıyor.

Market Kartı - 300₺

Yurtiçinde tespiti yapılan ailelere dağıtılan market kartları ile, aileler ihtiyaçları doğrultusunda alışveriş yapabiliyorlar.

İftar - 40₺

Sizlerin de desteği sayesinde binlerce oruçlu, iftarda arzu ettikleri yiyecekleri yiyebilecek. Sofranızı bir yetim öğrenci ile paylaşmak ister misiniz?

Bayramlık - 200₺

Haydi dünyanın dört bir yanındaki yetim çocuklarla birlikte bayram edelim, onlara unutulmayacak bir anı ve mutluluk yaşatalım.

Zekat, Fitre* ve Fidye Dağıtımları

Her yıl olduğu gibi bu yıl da zekât yardımlarınızı dünyanın farklı yerlerindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz! Zekatlarınız muhtaç kardeşlerimizin hanelerine mutluluk katsın.

*Diyanet İşler Başkanlığı, 2022 yılı fitre bedelini 40 TL olarak belirledi.

Oyuncak - 50₺

Savaşın son bulduğu Afganistan'da çocuklarla birlikte iki bayramı birlikte yaşayalım. Uçurtma şenliği ile çocukların yüzlerinde birer tebessüm olalım.

Destek olmak için

Ramazanın bereketini yetimler ve ihtiyaç sahipleri ile yaşamak adına başlattığımız kampanyaya, gıda kolisi, market kartı, iftar, fitre-fidye, bayramlık ve oyuncak bağışları ile destek olabilirsiniz.

iyilikteyarisanlar.com/bagis sayfasından online bağışta bulunabilir, banka hesap numaralarımıza havale/EFT yapabilir, detaylı bilgi için 0212 491 02 28 numaralı dernek telefonumuzu arayabilirsiniz.