Mali’de Kur’an-ı Kerim dağıtımları gerçekleştirildi

Mali’de Kur’an-ı Kerim dağıtımları gerçekleştirildi

Afrika'daki çocukların ve ailelerin dini eğitimlerine katkıda bulunmak amacıyla Kuran'ı Kerim dağıtımları gerçekleştiriyoruz.

İmkansızlıklar yüzünden Kur’an-ı Kerim’e mushaf olarak ulaşamıyor olsalar da Afrika’da Kur’an eğitimine büyük önem veriliyor. Luh adı verilen tahtalarda azimle eğitim almaya çalışan öğrenciler için Kuran-ı Kerim hediyesi büyük bir anlam yaşıyor.

İyilikte Yarışanlar Derneği saha görevlisi olan Musab Dönertaş projenin önemini şu sözlerle anlattı:

“Afrika’nın yoksul bölgelerinde öğrenciler temiz ve ciltlenmiş Kur’an-ı Kerim bulmakta sıkıntı yaşıyor. Misyonerlik ve sömürgecilik faaliyetlerinin hedefi olan bu bölgelerde eğitim faaliyetlerinin desteklenmesi, toplumsal ve dini kimliklerin muhafazası için önem arz ediyor.”

Afrika’da mushaf ihtiyacını gidermek için çalışmalarını sürdüren İyilikte Yarışanlar Derneği, sene boyunca toplamda 10 bin Kuran’-ı Kerim dağıtmayı planlıyor.

Kur’an hediyesi için

Bağışçılar, “En güzel hediye” başlığı ile duyurduğumuz Kur’an-ı Kerim dağıtımlarına destek olmak için  online bağışta bulunabilir, banka hesap numaralarımıza “Kuran” açıklaması ile havale/EFT yapabilir, detaylı bilgi için 0212 491 02 28 numaralı dernek telefonumuzu arayabilir.