Mazlumun Duası Kalkanın Olsun - Ramazan 2020

Mazlumun Duası Kalkanın Olsun - Ramazan 2020

Mazlumun Duası Kalkanın Olsun - Ramazan 2020

Ramazan çalışmalarımızı bu yıl Türkiye, Suriye, Yemen ve Bangladeş - Arakan kamplarında gerçekleştiriyoruz.

İyilikte Yarışanlar Derneği olarak, 2020 yılı Ramazan ayı çalışmalarını “Mazlumun duası kalkanın olsun” sloganıyla gerçekleştirerek, Bangladeş-Arakan kampları, Suriye ve Türkiye’deki ihtiyaç sahiplerine ulaşıyoruz.

 

Bugüne kadar desteklerinizle dünyanın çeşitli kriz bölgelerindeki mazlum ve mağdurlara yardımlarınızı ulaştırdık. Bugün ise içinden geçmekte olduğumuz bu zorlu süreçte tüm gücümüzle ülkemiz için harekete geçiyoruz. Bununla birlikte yolumuzu gözleyen Arakanlı ve Suriyeli kardeşlerimize de sırtımızı dönmüyor, ‘kara gün dostu’ olduğumuzu gösteriyoruz.

 

TÜRKİYE

Yurtiçindeki Ramazan çalışmalarımız çerçevesinde tüm dünyayı etkisi altına alan coronavirüse karşı ülkemizde alınan tedbirler kapsamında evlerinden çıkamayan 65 yaş üstü büyüklerimiz ve ihtiyaç sahibi ailelere gıda kumanyası ve hijyen paketleri ulaştırıyoruz.

 

Vefa Sosyal Destek kampanyası kapsamında yetkili kuruluşlar ile koordinasyon içerisinde yardımlarınızın dağıtımını gönüllülerimiz ile bizzat gerçekleştiriyoruz.

 

  • Hijyen Paketi: 80 TL
  • Gıda Kumanyası: 100 TL

 

 

BANGLADEŞ - ARAKAN KAMPLARI

Uzmanların, salgına karşı etkin mücadele için “Evde kal” çağrılarına rağmen sığınabilecekleri devleti ve kalabilecekleri bir evleri dahi olmayan Arakanlı Müslümanlar ise Ramazan ayında yolumuzu daha fazla gözlüyor. Mülteci kamplarında barınma, gıda, sağlık imkanlarından yoksun olarak güç koşullarda yaşamlarını sürdürmeye çalışan Arakanlı mülteciler ve onlara kucak açan Bangladeşli kardeşlerimize desteklerinizle Ramazan ayının bereket iklimi taşıyoruz.

 

“Dünyanın en çok zulüm gören halkı” olan kardeşlerimizle iftar sofraları ve kumanya paketleri ile aşımızı paylaşıyor, özenle seçtiğimiz bayramlıkların Arakanlı yetimlerin yüzlerinde tebessüme dönüşmesine vesile oluyoruz.

 

Arakan kamplarındaki Ramazan ayı çalışmalarımızı halen bölgede bulunan yönetim kurulu üyemiz Abdullah Öner tarafından bizzat gerçekleştirilerek yardımlarınızın gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşması için hassasiyet gösteriyoruz. 

 

  • Salgınla Mücadele Paketi: 80 TL
  • İftar: 10 TL
  • Bayramlık Hediyesi: 70 TL
  • Kuranı Kerim Hediyesi: 20 TL

 

 

SURİYE

Uzun yıllardır süren savaş nedeniyle oldukça güç koşullarda yaşamlarını sürdürmeye çalışan Suriyeli kardeşlerimiz ise çok uzakta değil, hemen yanı başımızda. Sınırın diğer tarafındaki mülteci kamplarında yaşayan, dışarıdan gelen yardımlarla hayata tutunan Suriyeli Müslümanlar ile bu Ramazan’da da kardeşliğimizi pekiştiriyoruz.

 

Suriye’deki kamplarda gerçekleştireceğimiz Ramazan çalışmaları için “Mazlumun duası kalkanın olsun” diyerek onların hayır dualarını kalkan ediniyoruz.

 

  • Ramazan Kumanyası: 100 TL
  • Hijyen Paketi: 50 TL

 

YEMEN

Uzun yıllardır süren savaşın neden olduğu yoksulluk ve salgın hastalıklarla mücadele eden Yemenli Müslümanlara da desteklerinizle Ramazan'ın bereketini ulaştırıyoruz. 

  • Ramazan Kumanyası: 150 TL
  • İftar: 20 TL

 

*Ramazan çalışmalarımıza destek olmak için banka üzerinde Havale/EFT ile gönderilen bağışlarda açıklama kısmına yardım kalemini yazmanız gerekmektedir.

**Banka/Kredi Kartı ile bağış yapmak için Online Bağış ekranını kullanabilirsiniz.

 

Online Bağış için tıklayınız.
Hesap numaralarına ulaşmak için tıklayınız.

 

Paylaş: