Temiz Su Herkesin Hakkı!

Temiz Su Herkesin Hakkı!

Temiz Su Herkesin Hakkı!

Arakan kampları ve Bangladeş'te temiz ve içilebilir suya erişim zorluğu nedeniyle hastalıklar yayılıyor.

Dünyanın en fakir ülkelerinden biri olan Bangladeş'te halk açlık ve sefaletle mücadele ediyor.

Türkiye'nin beşte biri yüz ölçümüne sahip ülkede 170 milyon insan yaşıyor. Kalabalık nüfus ve ekonomik kaynakların yetersizliği nedeniyle 'yoksulluk' adeta Bangladeş'in karakteri olmuş durumda.

Çalışkan halkı ve verimli topraklarına rağmen, bir çok siyasi neden dolayısıyla yoksulluğun pençesinde kıvranan Bangladeşliler temiz suya erişimde problem yaşıyor. 

Yeraltı ve yerüstü kaynaklarının kısıtlı olması, suya ulaşmada altyapı eksiklerinin olması ve diğer su kaynaklarına olan uzak mesafe temiz suya erişimi zorlaştırıyor yada imkansızlaştırıyor.

Bangladeş'te bulunan Arakan Kamplarında yaşam mücadelesi veren mültecilerin en büyük sıkıntılarından birini de temiz içme suyu ve kullanma suyuna ulaşamamalarıdır.

Sizlerin desteği ve çalışmalarımız sonucunda temiz suya en çok ihtiyaç duyulan yerleri tespit ediyor ve kuyu kurulum faaliyetlerinin ardından insanları su ile buluşturuyoruz.

 

Bağışlarınız için:

Online Bağış için tıklayınız.

Hesap numaralarına ulaşmak için tıklayınız.

*EFT ve Havale yoluyla yapacağınız bağışlarda açıklama kısmına  "Bangladeş Su Kuyusu" ve iletişim numarası; hesap ismi kısmına ise "İyilikte Yarışanlar Derneği" yazmayı unutmayınız.

Paylaş: