Üç tır kömür İdlib’e ulaştırıldı

Üç tır kömür İdlib’e ulaştırıldı

İyilikte Yarışanlar Derneği’nin, Suriye’nin İdlib kırsalında yaşam mücadelesi veren mağdurlara gönderdiği 3 yardım tırı bölgeye ulaştı.

Acıların ve mağduriyetlerin son bulmadığı İdlib’de acil yardım çalışmaları devam ediyor. İdlib’de bulunan mülteci kamplarındaki insanlar soğuk mevsim şartları altında yaşam mücadelesi veriyor.

Yola çıkan acil yardım tırları Cilvegözü sınır kapısını geçerek mülteci kamplarına ulaştı. Acil yardım çalışmaları kapsamında bölgeye hareket eden İyilikte Yarışanlar ekipleri, ısınma, barınma ve giyecek ihtiyaçları başta olmak üzere birçok alanda acil insani yardımları muhtaç ailelere ulaştırdı.

Mağduriyetler katlanarak artıyor

Bölgeye ulaşan ve açıklamalarda bulunan İyilikte Yarışanlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Musab Dönertaş, mağdur ve kimsesiz ailelerin elinden tutmaya gayret ettiklerini söyledi. Dönertaş, “Suriye savaş durumu devam ettiği için mağduriyetler de katlanarak artıyor. Son dönemlerin en soğuk zamanlarının yaşandığı İdlib’de halk çaresiz bir halde. Hayır sahiplerinin destekleri ile kömür, battaniye ve kıyafet gibi acil yardımları bölgeye ulaştırıyoruz. Devam eden briket ev çalışmalarını da sahada denetliyoruz.” dedi.

İdlib’e yardımlar devam edecek

Başlatmış olduğumuz kömür yardımı kampanyasına destek olmak için online bağışta bulunabilir, banka hesap numaralarımıza havale/EFT yapabilir, detaylı bilgi için 0212 491 02 28 numaralı dernek telefonumuzu arayabilirsiniz.